Federacja Konsumentów

Czym jest Federacja Konsumentów?Początki Federacji Konsumentów sięgają roku 1980 i burzliwych wydarzeń tego okresu w Polsce. Większości może się wydawać, że skoro półki sklepowe świeciły pustkami i niewiele można było kupić, to zapewne nie było sensu bronić praw tych nielicznych, którym się poszczęściło i jednak co nieco zdobyli. Jednak myśl, która przyświecała blisko 40 osobowej grupie dziennikarzy, prawników i ludzi świata nauki, wybiegała poza ramy szarych i smutnych czasów. Wtedy właśnie, 7. lipca 1981 roku, zarejestrowane  zostało ogólnopolskie stowarzyszenie – Federacja Konsumentów.

 

Od 2004 roku Federacja Konsumentów jest Organizacją Pożytku Publicznego. Z czasem Federacja Konsumentów uzyskała członkostwo w tak prestiżowych organizacjach, jak Consumers International – Światowa Organizacja Konsumencka, i BEUC – Europejska Organizacja Konsumencka.

 

Bezpłatne poradnictwo

Spośród licznych, pozornie podobnych, instytucji Federację Konsumentów wyróżnia od zawsze i konsekwentnie – BEZPŁATNE PORADNICTWO I POMOC PRAWNA, świadczone przez kilkadziesiąt terenowych oddziałów FK – centrów doradztwa konsumenckiego, pracujących na obszarze całej Polski.

 

Rada Krajowa Federacji Konsumentów

ul. Ordynacka 11 lok 1
00-364 Warszawa
tel. (22) 827-11-73
fax.: (22) 827-54-74

email: [email protected]

Rada Krajowa Federacji Konsumentów nie świadczy poradnictwa pod powyższym numerem telefonu oraz adresem e-mail. Wszelkie zgłaszane na powyższy adres e-mail sprawy konsumenckie zostaną pozostawione bez odpowiedzi. W celu uzyskania porady prosimy skontaktować się z właściwym oddziałem Federacji Konsumentów.