Kancelaria Certo, która jest odpowiedzialna za wdrożenie programu „Ulga od długu” zawiesza swoją działalność. Co za tym idzie, dobiega końca program Ulga od długu! To znakomita wiadomość dla wszystkich, którzy skusili się na uczestnictwo w programie oddłużeniowym, proponowanym przez Kancelarię Certo.

Kancelaria CertoW dzisiejszych czasach, gdy zadłużenie staje się powszechnym problemem, nie brakuje firm oferujących swoje usługi w celu oddłużania klientów. Jednak niestety, nie wszystkie z nich działają w sposób uczciwy i transparentny. Kancelaria Certo, która zdobyła sobie w ostatnim czasie niechlubną sławę jako nieuczciwy usługodawca wprowadzający swoich klientów w jeszcze większą pętlę kredytową, w końcu zawiesza swoją program Ulga od długu. To pokłosie wymierzonych wobec Kancelarii Certo działań Urzędu Ochrony Konkurencji oraz Konsumentów.

Ulga od długu – program, który miał pomóc, pogrążył konsumentów

Sprawa kancelarii Certo stała się głośna po licznych doniesieniach klientów, którzy zamiast otrzymać rzetelną pomoc w oddłużaniu, zostali wprowadzeni w jeszcze bardziej zawiłą sytuację finansową. W wyniku działań kancelarii, wielu z nich zamiast uwolnić się od długów, zostało z jeszcze większymi długami. Jako jeden z pierwszych opisałem działalność Kancelarii Certo i przestrzegałem przed usługami tej firmy. Wpis, który pojawił się na blogu, zdobył dziesiątki tysięcy wyświetleń. Dodatkowo, był podstawą do wszczęcia wobec Kancelarii Certo postępowania przez Radę Reklamy! Tym bardziej cieszy mnie fakt, że organy państwowe podjęły w sprawie Kancelarii Certo jedyną słuszną decyzję i przyjrzały się działaniom kancelarii, która nie tak dawno temu zajmowała się  biznesem pożyczkowym. Właściciel Kancelarii Certo bowiem posiadał udziały w spółce pożyczkowej Loan Me!

Prezes UOKiK wszczął postępowania przeciwko kancelarii Certo

kancelaria certo zawiesza działalnośćPrezes UOKiK, Tomasz Chróstny, informował o wszczęciu dwóch postępowań przeciwko kancelarii Certo, która prowadzi programy „Ulga od długu” oraz „Spłacam swoje długi”. Kancelaria podejrzewana jest o stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów oraz niedozwolonych postanowień umownych.

Kancelaria Certo oferuje usługi mające na celu redukcję zadłużenia klientów poprzez zawarcie ugód z wierzycielami. Wątpliwości Prezesa UOKiK dotyczą zarówno niektórych praktyk kancelarii, jak i stosowanych przez nią klauzul umownych. W wyniku tych działań, konsumenci mogą zostać wprowadzeni w błąd co do zakresu obowiązków kancelarii, co może prowadzić do utraty zgromadzonych środków na spłatę długów.

Kancelarii Certo zostało postawionych pięć zarzutów przez Prezesa UOKiK, które odnoszą się do praktyk mogących naruszyć interesy konsumentów w sposób zbiorowy. W drugim postępowaniu, zarzuty dotyczą 14 postanowień umownych, m.in. kwestii zmiany kwoty wpłaty, dodatkowych kosztów, możliwości przedłużenia umowy czy jej wypowiedzenia przez kancelarię. W przypadku potwierdzenia zarzutów, kancelarii grozi kara wynosząca nawet do 10% jej rocznego obrotu za każdą praktykę i klauzulę.

W związku z powyższym, zanim zdecydujecie się na podpisanie umowy z firmą zajmującą się oddłużaniem, warto dokładnie sprawdzić, jakie usługi będą świadczone i jaki będzie ich koszt.Warto również uważnie przeczytać umowę oraz sprawdzić warunki i terminy wypowiedzenia kontraktu przez obie strony oraz sposoby rozliczenia wpłat. Pamiętajcie, że podpisanie umowy z firmą oddłużeniową nie wstrzymuje realizacji Waszych umów kredytowych. Zwracajcie uwagę na opłaty i zastanówcie się, czy nie taniej będzie pozostać przy dotychczasowej formule spłaty zobowiązań.

Skuteczna pomoc w oddłużaniu

Jeśli Kancelaria Certo nie pomogła Ci wyjść z długów, zostań na Antychwilówce na dłużej i przeczytaj darmowe porady dotyczące oddłużania.  Współpracuję z najlepszymi kancelariami prawnymi, które świadczą pomoc dla osób zadłużonych. Osoby zadłużone mogą liczyć u mnie na uczciwą i rzetelną pomoc w uregulowaniu swojej sytuacji finansowej!

Zostaw komentarz lub odezwij się do mnie w wiadomości prywatnej – postaram się znaleźć rozwiązanie Twojego problemu!