Chcesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego i nie wiesz jak wyliczyć przysługujący Ci zwrot? Kalkulator sankcji kredytu darmowego, który tu zamieściłem pomoże Ci określić, jak duże oszczędności przyniesie Ci złożone przez Ciebie oświadczenie o sankcji kredytu darmowego.

Złożenie oświadczenia, które zamienia pożyczkę, czy też kredyt w darmowy, to potencjalnie ogromne oszczędności. Podpisanie umowy kredytowej wiążę się bowiem z obowiązkiem zapłaty nierzadko bardzo wysokich kosztów. Ma to miejsce w szczególności z przypadku pożyczek pozabankowych. Są jednak w obrocie prawnym umowy bankowe, które zastrzegają nawet opłatę przygotowawczą w wysokości nawet i 50% udzielonego kredytu. Kalkulator skd to specjalne narzędzie, które pomoże podjąć Ci decyzję o tym, czy warto pozwać Twojego kredytodawcę.

Kalkulator sankcji kredytu darmowego – ile mogę zaoszczędzić?

Sankcja kredytu darmowego to bardzo ważny mechanizm, który pozwala na ochronę Twoich praw jako kredytobiorcy. Jeśli skorzystasz z sankcji kredytu darmowego, to odpadnie Twój obowiązek zapłaty na rzecz kredytobiorcy wszystkich kosztów kredytu. Będziesz musiał zwrócić kredytodawcy jedynie całkowitą kwotę kredytu – i to w ratach ustalonych przez pierwotny harmonogram.

Jeśli uważasz, że Twoja umowa jest wadliwa, to złóż kredytodawcy oświadczenie o sankcji kredytu darmowego. Masz na to rok od spłaty Twojego zobowiązania. Takie oświadczenie możesz złożyć również w trakcie spłaty Twojego kredytu, a również wtedy, gdy kredytodawca pozwał Cię do sądu.

Gdzie znajdę informacje na temat sankcji kredytu darmowego?

Niniejszy wpis ma Cię tylko uświadomić, że istnieje coś takiego, jak sankcja kredytu darmowego i ile możesz zyskać powołując się na ten mechanizm. Sprawdź inne wpisy na Antychwilówce, gdzie opisywałem sankcję kredytu darmowego. Skd – kalkulator to tylko niewielka część wiedzy, którą uzyskasz, przeglądając zasoby Antychwilówki.

Kalkulator sankcji kredytu darmowego – oblicz kwotę oszczędności!

Kalkulator Sankcji Kredytu Darmowego


Obecna wysokość rat:

Całkowity koszt kredytu:

Nowa wysokość raty:

Kwota nadpłaty do zwrotu:

Anulowanie przyszłych kosztów kredytu:

Kalkulator – sankcja kredytu darmowego

kalkualtor sankcji kredytu darmowego

Całkowita kwota kredytu – to kwota, którą kredytobiorca otrzymuje „na rękę”.

Kredytowane koszty kredytu – bank zazwyczaj udziela Ci kredytu w wysokości wyższej, niż całkowita kwota kredytu. To kredytowane koszty, takie jak prowizja, czy opłata przygotowawcza, od których naliczane są odsetki.

Oprocentowanie kredytu – to oprocentowanie w skali roku (na przykład 9,99%)

Okres spłaty – informację na temat ilości rat znajdziesz w harmonogramie dołączonym do umowy kredytowej

Ilość zapłaconych rat – tutaj wpisz ile rat zostało spłaconych

Kalkulator sankcji kredytu darmowego wyliczy szacunkowe oszczędności

Kalkulator wyliczy szacunkową kwotę pieniędzy, która możesz odzyskać z banku. Wynik pokaże Ci również zmianę w wysokości raty oraz hipotetyczną oszczędność na przyszłość. Sankcja kredytu darmowego ma bowiem taki skutek, że wszystkie opłaty i prowizje, które kredytodawca mógłby żądać od Ciebie w dalszych miesiącach wykonywania umowy, zostają anulowane! Oczywiście nie sugeruj kwotami z kalkulatora, gdyż są to tylko szacunkowe wartości. Bank mógł użyć innej metody do ustalenia wysokości rat. Możesz spłacać raty malejące, a w takim przypadku końcowa wysokość odsetek będzie inna. Być może Twoja umowa jest ubezpieczona, a bank nie nalicza oprocentowania od składki. Kalkulator sankcji kredytu darmowego ma Ci jedynie wskazać, czy warto jest iść w spór z bankiem. Zwrot z tytułu sankcji kredytu darmowego może iść niekiedy w kilkadziesiąt tysięcy złotych! A to już gra warta świeczki, prawda?

Sankcja kredytu darmowego –  zaświadczenie z banku

Aby dokładnie wyliczyć kwotę do zwrotu, należy zawnioskować do banku po odpowiednie zaświadczenie o spłatach. Bank w takim zaświadczeniu powinien wykazać, jak wyglądało księgowanie Twoich rat, to znaczy na poczet jakich należności zostały one przekazane. Być może Twój kredyt jest ubezpieczony. Zaświadczenie musi również zawierać informacje na temat tego, jak została opłacona składka ubezpieczeniowa. Sankcja kredytu darmowego polega na tym, że Twój kredytodawca zostanie pozbawiony jakichkolwiek zysków z tytułu zawarcia umowy. Składka ubezpieczeniowa jest natomiast płacona na rzecz ubezpieczyciela.

W jakim bankach działa sankcja kredytu darmowego? Alior Bank, Mbank, czy Santander – to tylko niektóre z banków, które działają na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim. Sankcja kredytu darmowego obejmuje wszystkie banki, które działają w Polsce – zatem wnioskować o zaświadczenie o spłatach możesz dosłownie we wszystkich bankach komercyjnych, w których posiadasz kredyt.

Zobacz, jak wyglądają przykładowe zaświadczenia przygotowane przez banki

Jak uzyskać z banku zaświadczenie o spłatach?

Przygotowałem dla Ciebie wzór wniosku o wydanie zaświadczenia dotyczącego spłat kredytu. Wypełnione zaświadczenie możesz nadać do banku listem poleconym, poprzez system transakcyjny banku, lub drogą mailową. Pamiętaj jednak, że wydanie zaświadczenia może być płatne. Dlatego najlepiej, aby przed wysłaniem zaświadczenia, dowiedzieć się (dzwoniąc na przykład na infolinię banku), jaki jest koszt wydania dokumentu i jak uiścić opłatę.

Bezpłatna analiza Twojej umowy kredytowej

70% umów kredytowych zawieranych od 2011 roku – czyli od daty wejścia w życie nowej ustawy o kredycie konsumenckim – jest wadliwa. Umożliwia to złożenie przez kredytodawcę oświadczenia o sankcji kredytu darmowego i zamianę kredytu w darmowy. Choć niektóre banki uznają roszczenia konsumentów – tak bardzo prawdopodobne, że Twoja sprawa skończy się w sądzie. Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić, czy Twoja umowa jest zgodna z ustawą o kredycie konsumenckim – skorzystaj z formularza poniżej i prześlij mi umowę do analizy. Polecę Ci kancelarię prawną, która pomoże Ci wygrać z bankiem i uzyskać kredyt darmowy!

Tutaj wpisz swój adres, na który będę mógł Ci odpowiedziec
Wpisz tutaj treść wiadomości
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 4.