Kim jest Rzecznik Finansowy?

Rzecznik Finansowy jest organem, który pomaga konsumentom w sytuacjach, gdy ich prawa zostają naruszone. Jego głównym zadaniem jest reprezentowanie interesów klientów, którzy zostali poszkodowani przez podmioty rynku finansowego, takich jak banki, instytucje pożyczkowe czy firmy ubezpieczeniowe. Rzecznik Finansowy może pomóc w sytuacjach w szeregu sytuacjach. Do Rzecznika Finansowego możesz zgłosić się na przykład, gdy bank nie odpowie na Twoją reklamację, albo gdy Twoja reklamacja nie została uznana.

Jakie są zadania Rzecznika Finansowego?

Rzecznik Finansowy jest w stanie pomóc swoim klientom poprzez podjęcie interwencji w postępowaniu polubownym  a także pomoc na drodze sądowej – jednym z uprawnień Rzecznika Finansowego jest złożenie tak zwanego istotnego poglądu w sprawie. Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy prawnej, Rzecznik Finansowy może negocjować warunki ugody z instytucjami finansowymi, co często przynosi korzystne efekty dla klientów. Rzecznik Finansowy działa na zasadzie bezpłatnej pomocy, a jego usługi są dostępne dla każdego, kto uważa, że został poszkodowany przez instytucję finansową.

Jakie uprawnienia posiada Rzecznik Finansowy?

rzecznik finansowy - jak pomaga

Rzecznik Finansowy jest instytucją, która posiada uprawnienia do prowadzenia pozasądowych postępowań rozstrzygania sporów między klientami a podmiotami rynku finansowego. Rzecznika działa na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym.

Rzecznik Finansowy pomaga klientom w sporach z podmiotami działającymi na rynku finansowym. Możesz uzyskać pomoc od Rzecznika Finansowego, jeśli jesteś klientem m. in.  banku lub instytucji pożyczkowej.  Pomoc ta jest świadczona na różne sposoby, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Rzecznik Finansowy może pomóc w dochodzeniu roszczeń od instytucji finansowych, pomóc w negocjacjach w celu osiągnięcia porozumienia, a także udzielać porad i informacji związanych z rynkiem finansowym. Rzecznik Finansowy działa na zasadzie bezpłatnej pomocy, a jego celem jest ochrona praw i interesów klientów, którzy zostali poszkodowani przez podmioty rynku finansowego.

Jak skorzystać z usług Rzecznika Finansowego?

Z informacji zamieszczonej na stronie Rzecznika Finansowego wynika, że podwojono liczbę konsultantów udzielających telefonicznych porad prawnych w infolinii biura. Dzięki zwiększeniu liczby ekspertów obsługujących infolinię możliwe będzie obsłużenie większej liczby połączeń w krótszym czasie, a także skrócenie czasu oczekiwania na połączenie.

Wprowadzone usprawnienia pozwalają na jeszcze lepszą i bardziej efektywną obsługę klientów, którzy korzystają z usług instytucji finansowych.

Eksperci Rzecznika Finansowego pełnią dyżur od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod numerem telefonu 22 333 73 75 i udzielają pomocy w rozwiązywaniu problemów klientów. Można również uzyskać poradę eksperta drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres: [email protected]. W przypadku wakacji kredytowych istnieje możliwość skorzystania z dedykowanego adresu e-mail: [email protected].

Darmowe porady na Antychwilówka.pl

Przypomnę, że darmowe porady i pomoc prawną można uzyskać na Antychwilówce, która jest dedykowana osobom, które borykają się z problemami finansowymi i zadłużeniami. Jeśli Twój problem dotyczy zadłużenia – skontaktuj się ze mną, a postaram odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania!