Kancelaria Certo, której nieuczciwe praktyki opisałem swego czasu w poświęconym programowi Ulga od Długu wpisie, została wpisana na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego!

Pozorna ulga od długu

Na listę KNF trafiły trzy podmioty, które zamiast oddłużać klientów, robią na nich niezłe pieniądze. KNF ostrzega przed Certo Kancelaria M. Janowicz – Stradomska i Wspólnicy, LoanMe oraz Ulgaoddlugu.pl.  Spółki zostały wpisane na listę ostrzeżeń ze względu na podejrzenie wykonywania czynności bankowych, w szczególności o przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez stosownego zezwolenia, co unormowane jest w art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe). Powodem wpisu jest również nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych.

Postępowanie Prokuratury w sprawie Ulgi od długu

Co więcej – KNF przystąpił do postępowania, które zostało wszczęte przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie!

Raz jeszcze odradzam Wam korzystanie z usług Kancelarii Certo. Program Ulga od długu to nie jest wyjście Waszych finansowych problemów. Jeśli działalność Kancelarii Certo budzi wątpliwości organu nadzoru, jakim jest KNF, to chyba coś jest na rzeczy, prawda? Nie dajcie się zwieść obietnicom szybkiego oddłużenia, które składa ta kancelaria. Podpisanie umowy z Certo może jedynie przysporzyć Wam jeszcze więcej finansowych problemów. Fakt, że kancelaria gromadzi środki klientów, a klient nie ma jakiegokolwiek dostępu do tych pieniędzy (ma jedynie wgląd do nich), a za całym procederem stoi spółka Loan Me – pożyczkodawca, który swego czasu naginał ustawę o kredycie konsumenckim – powinna dać Wam do myślenia. Są zdecydowanie lepsze sposoby na oddłużanie. Polecam więc lekturę Antychwilówki i całkowicie darmowe porady, zamiast topienia pieniędzy w programy oddłużeniowe!

Grafik od: pch.vector - www.freepik.com