Credilo przegrywa w sądzie, chociaż w postępowaniu upominawczym sąd wydał nakaz zapłaty.  Na łamach bloga powtarzam to jak mantrę – nie należy bać się sądów i trzeba się bronić przed roszczeniami! Nie da się wygrać wszystkich spraw, a każdy kto tak Wam mówi jest naciągaczem, który chce od Was wycisnął kasę za pomoc prawną. Jeśli jednak nie wygracie wszystkiego po kolei to daję Wam słowo, że na pewno duża część pożyczkodawców przegra z Wami w sądzie, jeśli tylko powierzycie swoje sprawy w odpowiednie ręce. Credilo przegrywa w sądzie i może to być każdy inny pożyczkodawcą!

Credilo przegrywa w sądzie – historia dłużnika

Dłużnik otrzymał z sądu nakaz zapłaty na kwotę około 650 zł plus koszty sądowe. Nie wiedział tak naprawdę, co zrobić z tym fantem i po użyciu wyszukiwarki trafił na łamy Antychwilówki. Po tym, jak zagłębił się we wpisy na blogu nabrał przekonania, że jego dług może zostać skutecznie oprotestowany na drodze sądowej.

Na nakaz zapłaty został złożony skuteczny sprzeciw, w którym merytorycznie odnieśliśmy się do twierdzeń powoda. Udało się nam także przygotować kolejne pismo procesowe – tym razem replikując na stanowisko powoda na nasz sprzeciw. Efekt? Credilo przegrywa w sądzie, a dłużnik może spać spokojnie. Jego dług zniknął, a on może przeznaczyć nienależne pożyczkodawcy pieniądze na spłatę innych zobowiązań.

Dlaczego Credilo przegrało w sądzie?

Pożyczkodawca zastosował nieuczciwą i agresywną praktykę rynkową, polegającą na refinansowaniu pożyczki przez inny podmiot, związany z pierwotnym pożyczkodawcą. Jest to typowe rozwiązanie, zwiększające kosztem nieświadomych konsumentów zyski grupy kapitałowej powiązanej ze sobą z wspólnych relacjach osobowo-kapitałowych. W pismach do sądu opisaliśmy ten mechanizm bardzo dokładnie. Sąd uznał naszą argumentację za zasadną. Rzekomy dług zniknął, a pożyczkodawca nie złożył apelacji od niekorzystnego dla siebie wyroku.

Pamiętaj, że pomoc prawna jaką oferuję jest całkowicie darmowa. Jeśli otrzymałeś(aś) nakaz zapłaty – złóż za pośrednictwem kancelarii z którą współpracuje skuteczny sprzeciw i broń się w sądzie! .

 

Credilo przegrywa w sądzie rejonowym