Polozyczka.pl – sankcja kredytu darmowego i zwrot 800 zł przez  – taki był finał krótkich negocjacji, które w trybie reklamacyjnym pożyczkobiorca podjął ze spółką udzielającą pożyczek za pośrednictwem portalu polozyczka.pl.

Sankcja kredytu darmowego i zwrot 800 zł przez polozyczka.pl- jakie kroki należy wykonać, aby odzyskać zapłacone pożyczkodawcy pieniądze?

Pierwszym krok polegał oczywiście na analizie umów, które przekazał pożyczkodawca w ramach udzielonych pożyczek. Okazało się, że spłacone umowy pożyczek są wadliwe – wobec czego można je skutecznie oprotestować i skorzystać z prawa wyrażonego w art. 45. ust. 1 ustawy o kredycie, czyli z sankcji kredytu darmowego.

Po napisaniu obszernej reklamacji, pozostało czekać na odpowiedź od pożyczkodawcy. Praktycznie w ostatnim dniu, który pozostał spółce na odpowiedź, mail ze stanowiskiem spółki stwierdził, że zasadne będzie oddanie wszelkich kosztów z zamkniętych pożyczek. Pożyczkobiorca zaoszczędził w ten sposób prawie 800 zł, a przekazane przez spółkę Solven działającą pod marką polozyczka.pl pieniądze mógł przeznaczyć na spłatę innego zobowiązania. Głównym zarzutem, jaki w reklamacji postawiono pożyczkodawcy, to fakt, iż po złożeniu wniosku o pożyczkę na polozyczka.pl, oraz zawarciu umowy pożyczki, konsument nie otrzymał treści umownych za pośrednictwem trwałego nośnika. A czym jest trwały nośnik? Jest to na przykład wiadomość mailowa. Jeżeli zainteresował Cię ten temat, to przeczytaj na przykład istotny pogląd wydany przez Prezesa UOKiK.

O sankcji kredytu darmowego przeczytasz klikając tutaj.

Jeśli chciałbyś skorzystać z mojej pomocy i dostać zwrot zapłaconych przez Ciebie odsetek i prowizji, zapraszam do działu pomocy dla dłużników. 

 

Polozyczka.pl